Opcje przeglądania
PRODUCENCI
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Kim jest Gąska?

Mamy dla Was proste zadanie!
Znajdźcie funkcjonujące w języku polskim pozytywne określenia dla słowa gęś. Wy również macie z tym problem? Do głowy przychodzą różne zwroty głupi jak gęś, niech to gęś kopnie, ktoś się szarogęsi. Przykłady można mnożyć, niby zwykła gęś, a tyle negatywnych skojarzeń.
Niestety podobna stygmatyzacja występuje również wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Kretyn, debil, imbecyl, idiota - jeszcze do niedawna takimi zwrotami określano osoby z niepełnosprawnością intelektualną, nie tylko w języku potocznym, ale także w formalnej diagnostyce. Wydawałoby się, że dziś w tej kwestii jesteśmy bardziej tolerancyjni, to nadal uważamy, że osoby te są dużo mniej sprawne, niezaradne życiowo, agresywne. Nie lubimy przebywać w ich otoczeniu, boimy się ich dotknąć i rozmawiać z nimi.
Kampania badzjakgaska.pl ma na celu pokazanie społeczeństwu jak naprawdę wygląda życie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Chcemy uświadomić nam wszystkim, że ta przysłowiowa gęś tak jak każdy z nas posiada swoje plany życiowe, ma potrzebę samorealizacji, uznania i przynależności. Podobnie jak każdy z nas potrafi dążyć do wyznaczonego celu, spełniać swoje marzenia, pracować.
Historia naszych gąsek to historia wielu osób z niepełnosprawnością intelektualną obarczonych na co dzień krzywdzącymi stereotypami.
My się na to nie godzimy, bo wszyscy jesteśmy sobie równi. Badzjakgaska.pl i Ty!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl